Nasz Raj

Miejsc z duszą w Poznaniu jest pewnie wiele, ale to w którym powstał nasz Raj Szycia jest wyjątkowe! Ta piękna, zabytkowa kamienica nazywana jest przez Poznaniaków „Żelazkiem”, co łatwiej zrozumieć, kiedy spojrzymy na jej specyficzną bryłę z lotu ptaka. 

Nie brakuje tu również historii związanej z tradycją szycia. Jak myślicie, czy prowadziło nas tu przeznaczenie? Nie wątpimy, że tak. W dziewiętnastym wieku zamieszkiwały ją siostry Tułodzieckie – prekursorki zawodowych kursów szycia w Poznaniu. Wspierały niezależność zawodową kobiet, a ich salon z sukniami „na miarę” cieszył się niezwykłym powodzeniem wśród ówczesnych dam.

Już sama lokalizacja w samym sercu miasta, u zbiegu ulic Krysiewicza i Ogrodowej sprawia, że do nas jest z każdej części miasta blisko, bez względu na środki lokomocji, które wybierzesz. Przy odrobinie szczęścia zaparkujesz w miejskiej strefie zaraz przy wejściu lub możesz skorzystać z pobliskich parkingów w Starym Browarze, czy galerii MM. Znajdziesz tu również bezpieczną przystań, aby zaparkować swój rower!


W środku królują maszyny do szycia! Wiadomo! Oraz piękna przestrzeń do warsztatów szyciowych. Na samym środku naszej 123 m2 powierzchni czeka na Ciebie wielki stół krojczy do małych i wielkich projektów. Zapewniamy osiem w pełni wyposażonych stanowisk do pracy na maszynie. O nic nie musisz się martwić przychodząc do nas szyć! Duży wybór maszyn do szycia gwarantuje Wam zapoznanie się z najnowocześniejszymi modelami na rynku, jak również tymi które są już na nim długie lata. Każdą z maszyn możesz przetestować, sprawdzić dotknąć – tak, aby upewnić się, co do ostatecznych decyzji. 

W Raju, jak to w Raju – czeka na Was fajna i kompetentna obsługa oraz pyszna kawa!

rs-o-nas-zdjecia-lokalu-890x460---5.jpg

Witaj w Raju Szycia!

Wyobraź sobie co może się wydarzyć, kiedy los połączy energię trzech kobiet chcących sięgać gwiazd? Tak stało się w naszym przypadku.

Miło jest nam się przedstawić: Magdalena Piechocka, Martyna Żegleń i Magdalena Czystowska-Stamm.

Nazywają nas aniołkami Charliego, ale tak naprawdę, to dość temperamentne z nas pasjonatki szycia!
To właśnie wspólne pasje i dobre rady „Charliego” pozwoliły nam wyjść z przestrzeni on – line do realnego świata – do Was!

Teraz możecie nas już odwiedzić w Raju Szycia u zbiegu ulic Krysiewicza i Ogrodowej w Poznaniu, w budynku zwanym nomen omen „Żelazkiem”.


Magdalena Piechocka

Jako pierwsza do prezentacji ustawiam się ja, ponieważ moja przygoda z szyciem jest najkrótsza. W Raju Szycia odpowiadam za pracę Zespołu i nadaję kierunek działania naszemu przedsięwzięciu. Ze mną możesz porozmawiać o współpracy, wspólnych przedsięwzięciach na mniejszą i większą skalę. Moje doświadczenia zawodowe jest bogate w działania organizacyjne, ale przede wszystkim zarządzanie projektowe na własny rachunek, gdzie bardzo długo służyłam ludziom jako dietetyk. W Zespole nadal dbam o codzienną dostawę warzyw i kreatywnej energii. Nie powinna Was zatem zdziwić ekspresyjna lodówka będąca istotnym elementem naszej przestrzeni warsztatowo-sklepowej.

Martyna Żegleń

Nasz kolorowy ptak! Jej codzienne stylizacje i niezwykłe połączenia kolorów wprawiają nas w zachwyt każdego dnia! Martyna ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu (Uniwersytet Artystyczny), kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność: Krytyka i Promocja Sztuki oraz Pedagogika Sztuki. W naszym zespole jest Doradcą Klienta. Zna się doskonale na sztuce szycia, jak również oswoi każdą maszynę. Kontaktując się z Martyną otrzymujesz najwyższej jakości wiedzę na ten temat.
W akcji możecie ją zobaczyć w naszych social mediach  oraz w Raju – jako prowadzącą warsztaty.

Magdalena Czystowska-Stamm

Magda ujęła nas niezwykłą energią i zawrotnym tempem pracy. Maszyna pracuje pod jej nadzorem jak zaczarowana, a materiał pod dłońmi wprost płynie! Co ciekawe, wnętrze Magdaleny to ostoja spokoju, która wprowadza wiele ZEN do na naszego Raju. Uwielbia naturalne kolory, prostotę i elegancję zarazem, a filozofię bliską natury realizuje w pomysłach warsztatowych. Jej pedagogiczne wykształcenie sprawdza się tutaj doskonale. Dojeżdża codziennie do pracy rowerem, bez względu na pogodę. Magdalena jest w naszym zespole Doradcą Klienta i gwiazdą rajskich social mediów. Zakupy w Raju? – koniecznie zapytaj Magdalenę!

Zapraszamy serdecznie!

Zespół Raju Szycia