categories

Nowe Produkty

Nowe Produkty
Wszystkie nowe produkty
Jak uszyć poszewkę na poduszkę?

Jak uszyć poszewkę na poduszkę?

Uszycie ozdobnej poszewki na poduchę to doskonały pomysł na rozpoczęcie przygody z szyciem.  Wykonanie poszewki na poduszkę nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalnych zdolności. Kiedy zaczynamy naukę szycia, warto zacząć od prostych projektów, które pozwolą nam oswoić się z maszyną do szycia i szlifować nasze podstawowe umiejętności. Takimi projektami są  torby na zakupy czy poszewki na poduchy.

Do wykonania poduchy nie potrzebujemy ani wiele materiału ani wielu narzędzi. Prosta konstrukcja sprawia, że nawet początkujący łatwo sobie z nią poradzą. A po opanowaniu tworzenia prostych rzeczy, możemy stopniowo przechodzić do bardziej wymagających projektów.

Dlaczego warto uszyć sobie ozdobną poszewkę na poduszkę?

Po pierwsze możemy samodzielnie wykonać dodatki do domu – w kolorach i wzorach jakie nam się podobają. Szyjąc rozwijamy kreatywność i zdolności manualne. Mamy też gwarancję, że nasze, samodzielnie wykonane poduchy będą niepowtarzalne, a wykonana praca na pewno przyniesie nam wiele satysfakcji!

Jakie narzędzia są potrzebne do uszycia poduchy?

Przede wszystkim niezbędna jest maszyna do szycia. W zasadzie każdy podstawowy model sprawdzi się do tego celu. Dobrze jest również mieć owerlok lub maszynę wieloczynnościową z funkcją ściegu owerlokowego.

Oprócz maszyny potrzebujemy także innych akcesoriów używanych podczas szycia. Konieczny jest oczywiście materiał w odpowiedniej ilości. Do wykonania poszewki na poduszkę o wymiarach 40 x 40 centymetrów wystarczy już kawałek tkaniny o wymiarach około 45 x 90 centymetrów, oraz wypełnienie poduszkowe lub gotowa poduszka.

Możemy też wykorzystać ocieplinę odzieżową lub włókninę. Z narzędzi potrzebujemy zamka krytego o długości 40 centymetrów, nici do szycia, a także miarki krawieckiej, nożyczek, szpilek, mydełka lub pisaka samoznikającego, a także stopki do wszywania zamka oraz żelazka i deski do prasowania.

Jak uszyć pokrowiec na poduszkę?

Uszycie pokrowca na poduszkę jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje. Najprostszą poduchę – możemy uszyć z jednego kawałka materiału. Nasza poduszka będzie miała wymiar 40x40 cm.

Poniżej instrukcje dotyczące szycia poszewki na poduszkę krok po kroku:

1. Wycinamy kawałek materiału o wymiarach 83 cm na 43 cm. Do wymiarów naszej poduszki dodajemy zapas na szwy – po 1,5 cm, z trzech stron.

2. Materiał składamy na pół i w krótsze boki wszywamy zamek błyskawiczny. Warto przed wszyciem zamka obrzucić krawędzie materiału na owerloku. Do wszycia zamka warto użyć specjalne stopki do wszywania zamków krytych.

3. Po wszyciu zamka, zszywamy szwy boczne wywracamy poduszkę na prawą stronę i gotowe!

Taką podstawową poduchę możemy udekorować aplikacjami, w boczne szwy możemy wszyć frędzle, a w narożniki pompony.

Podsumowując, uszycie ozdobnej poszewki na poduszkę jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie przygody z szyciem. Nie wymaga to specjalnych umiejętności ani skomplikowanych narzędzi. Tworzenie własnych dodatków do wnętrza domu pozwala rozwijać kreatywność i zdolności manualne. Samodzielnie uszyte poduszki będą nie tylko niepowtarzalne, ale także przyniosą dużo satysfakcji z wykonanej pracy.

Udostępnij wpis:

Zostaw komentarz