Nowe Produkty

Nowe Produkty
Wszystkie nowe produkty
ALE WARSZTATY! Maszyna GRATIS

ALE WARSZTATY! Maszyna GRATIS

Gdy powstawała koncepcja stworzenia Raju Szycia, jako wyjątkowego miejsca na mapie Poznania, jedno było pewne: ma to być prawdziwy raj dla wszystkich pasjonatów szycia. Miejsce, w którym można sprawdzić maszynę przed zakupem, znaleźć wszelkie niezbędne do szycia akcesoria, ale także przestrzeń do spotkań i twórczych rozmów. I oczywiście także do nauki. W naszym Raju nie mogło więc zabraknąć oferty warsztatów i szkoleń, którą planujemy sukcesywnie poszerzać.

Już 24.08. ruszają naprawdę niezwykłe szkolenia dla osób, którym marzy się szycie, ale jeszcze nie mają specjalnych doświadczeń z maszyną do szycia. Podczas jednodniowego, 5-godzinnego szkolenia nauczymy uczestników obsługi maszyny do szycia, od jej nawleczenia, poprzez wszystkie funkcje, aż do samodzielnego wykonania pierwszego dzieła. Oswoimy wszystkie pokrętła i guziki, przekażemy podstawowe informacje na temat krojenia i etapów szycia, szyjąc torbę, która może się przydać na zakupy albo… aby spakować maszynę, którą poznało się już na warsztatach i zabrać ze sobą do domu!

To nie żart! Przygotowaliśmy 100 maszyn Pfaff Element 1070S, którą w prezencie otrzyma każdy dzielny kursant po zakończeniu warsztatów. Dzięki temu będą mogli rozwijać swoją wiedzę i pasję w domu na maszynie, którą już poznali podczas szkolenia.


Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek!

Spośród każdej grupy warsztatowej (grupy maksymalnie 8-osobowe) prowadzące wybiorą jedną, która, ich zdaniem, ma największe predyspozycje by już rozwijać swoją pasję dalej. Otrzyma ona voucher o wartości 350 zł na kontynuację nauki szycia w poznańskiej Szkole Mody FORMA.

Czyż można wymarzyć sobie lepsze szkolenie z podstaw szycia!?

To może jeszcze kilka słów o maszynie do szycia Pfaff Element 1070S, na której będą się uczyć kursanci, a którą otrzymają w prezencie po zakończonym szkoleniu.

Marka Pfaff to firma ze 150-letnią tradycją, ciesząca się uznaniem użytkowników, znana z jakości i niezawodności. Model, na którym będą stawiać swoje pierwsze szyciowe kroki nasi kursanci to maszyna mechaniczna, bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, a do tego ładnie zaprojektowana. Jej opływowe linie są bardzo przyjemne dla oka i nadają jej lekko retro charakteru. Ale przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, że ta maszyna to nie zabawka, pod obudową kryją się solidne, metalowe podzespoły. Oczywiście sprawdzaliśmy ten model w akcji i bez trudu poradził sobie z szyciem nawet sześciu warstw grubego płótna, poradzi sobie także z jeansem, a także dzianinami.

Maszyna wyposażona jest w chwytacz wahadłowy, szpulkę z nicią dolną montuje się więc ściągając stolik wolnego ramienia maszyny. Stolik jest też sprytnym schowkiem na akcesoria dołączone do maszyny, takie jak stopki. Po jego demontażu uzyskujemy tzw. wolne ramię, co pozwala nam na wygodne szycie wąskich elementów, takich jak nogawki spodni czy rękawy. W maszynie mamy też bardzo wygodny system zatrzaskowego mocowania stopek – system Matic. To popularne rozwiązanie pozwoli nam też na poszerzenie możliwości naszej maszyny o kolejne funkcjonalne stopki, których wybór jest bardzo szeroki. Jeśli chodzi o ściegi to też mamy tutaj bardzo przyzwoity wybór: 33 ściegi, w tym proste, zygzaki, elastyczne, ozdobne, owerlokowe i kryte. Oprócz tego maszyna posiada jeszcze program do automatycznego obszywania dziurki pod wymiar guzika za pomocą specjalnej stopki. Warto podkreślać tę funkcję, gdyż większość maszyn tego rodzaju nie jest wyposażona w pełen automat do obszywania dziurki, dzięki któremu łatwo i szybko wyszyjemy dziurki już pod wymiar wybranego guzika. Oprócz tego maszyna ma też specjalną stopkę do naszywania guzików. Wśród akcesoriów dołączonych do maszyny znalazł się też przydatny liniał do szycia równoległego, który może się przydać np. przy pikowaniu.

Pokrętła regulacji wszelkich parametrów ściegu, w tym długości i szerokości są wygodnie zlokalizowane z przodu maszyny. Maszyna pracuje cicho i płynnie. Jest też wyposażona w takie udogodnienia jak mały nożyk na obudowie, blisko igielnicy, dzięki któremu łatwo odetniemy nici po zakończeniu ściegu, bez konieczności szukania nożyczek. Wszystkie cechy i funkcje tej maszyny do szycia sprawiają, że szycie na Pfaff Element 1070S będzie przyjemnością nie tylko dla osoby początkującej.

I właśnie dlatego wybraliśmy ten model do szkoleń, bo będzie być może pierwszą maszyną do szycia, z którą zetkną się nasi kursanci, pragnący opanować podstawy krawieckiego rzemiosła. A jak wiemy, pierwsze doświadczenia często są decydujące i dobrze, jeśli początki zdobywania nowych umiejętności powinny zachęcać do dalszego ich rozwijania.

Chcemy, aby nasi warsztatowicze pokochali szycie tak jak my i dlatego każdy uczestnik warsztatu ALE WARSZTATY wyjdzie od nas z maszyną do szycia, na której się uczył podczas zajęć. Na oswojonej maszynie do szycia łatwiej już będzie rozwijać swoje umiejętności, a może przerodzić je w prawdziwą pasję.

Zapraszamy więc wszystkich chętnych do nauki podstaw szycia do wyboru najbardziej dla nich dogodnego terminu warsztatów na naszej stronie.

A tych, którzy już pierwsze kroki z maszyną do szycia mają za sobą zachęcamy by zaglądali do zakładki „Warsztaty”na naszej stronie i śledzili nasze social media, bo wciąż rozwijamy i poszerzamy ofertę warsztatów dla bardziej zawansowanych.

Udostępnij wpis:

Zostaw komentarz