categories
Jak dobrać szpulkę do maszyny do szycia?

Jak dobrać szpulkę do maszyny do szycia?

To pytanie może pojawić się w Twojej głowie (o ile już się nad tym nie zastanawiasz), gdy chcesz dokupić więcej szpulek do domowej maszyny do szycia. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze szpulki jest rodzaj zastosowanego w twojej maszynie chwytacza.


Po co Ci więcej szpulek?


Przede wszystkim po to, by ułatwić Ci pracę i skrócić czas zmiany kolorowych nici na maszynie.

Podczas szycia wielokolorowych projektów jak np. patchworkowy koc nie będziesz tracić energii na zawijanie nici w kółko na jednej szpulce. Natomiast jeśli planujesz szycie monochromatyczne, możesz przygotować sobie więcej gotowych do wymiany szpulek w jednym kolorze.

Jeśli masz rozpoczętych wiele projektów i szyjesz wykorzystując całą gamę barw materiałów i nici, to kolorowe szpulki mogą na Ciebie spokojnie czekać gotowe do działania leżakując w pudełku TEXI 4033.



Jakie mamy rodzaje szpulek?


SZPULKA PŁASKA – proste obręcze szpulki umocowane są po dwóch stronach wysokiej tulejki. Taka szpulka pasuje do maszyn zarówno z chwytaczem wahadłowym, jak i rotacyjnym.


SZPULKA SOCZEWKOWA – obręcze szpulki są wygięte na kształt soczewki i zamocowane są po dwóch stronach wysokiej tulejki, pasują do maszyn z chwytaczem rotacyjnym.


Czym więc różni się chwytacz wahadłowy od rotacyjnego?


Do chwytacza wahadłowego dostaniesz się, zdejmując stolik maszyny i otwierając pokrywę maszyny. Do chwytacza rotacyjnego - poprzez zdjęcie płytki ściegowej w maszynie.

Zwróć uwagę, że szpulka w chwytaczu wahadłowym stoi pionowo (wahadło), a w chwytaczu rotacyjnym leży płasko pod płytką ściegową (rotak).


Szpulka metalowa, czy plastikowa?


Szpulki wykonane z metalu są po prostu trwalsze niż szpulki plastikowe.


Jak odróżnić szpulkę do maszyny domowej od szpulki do maszyny przemysłowej?


Szpulka do maszyny przemysłowej jest niższa od szpulki do maszyny domowej. Możesz spotkać się z nazwą: szpulka płaska lub prosta niska.


W naszym sklepie znajdziesz szpulki:



TEXI 3003 SET 3 – szpulka płaska metalowa



TEXI 3004 SET 3 – szpulka płaska plastikowa



TEXI 3009 SET 3 – szpulka metalowa soczewkowa



TEXI 3010 SET 3 – szpulka plastikowa soczewkowa

Mam nadzieję, że teraz nie będziesz mieć żadnych wątpliwości przy zakupie odpowiednich szpulek. Zamieszczona tu odrobina wiedzy pomoże Ci w ustaleniu informacji jaki chwytacz ma twoja maszyna i jaka szpulka jest dla niej właściwa.


Wstąp do Raju!

Martyna

Udostępnij wpis:

Zostaw komentarz