Lżej o VAT!

Nowe Produkty

Nowe Produkty
Wszystkie nowe produkty
"Wielki błękit" - gościnne warsztaty Raju Szycia w GOK Sezam

"Wielki błękit" - gościnne warsztaty Raju Szycia w GOK Sezam

W Raju Szycia cenimy sobie wspólnotę pasji szycia, stawiamy na wymianę doświadczeń i pomysłów. Bardzo lubimy spotykać się i rozmawiać z ludźmi, którzy dopiero odkrywają w sobie szyciową smykałkę, jak i tymi, którzy mają już w tej dziedzinie lata doświadczenia.

Dlatego tak ucieszyło nas zaproszenie GOK Sezam w Przeźmierowie, gdzie w lipcową sobotę zorganizowaliśmy warsztaty z szycia toreb, które – jak to przed wakacjami – musiały pomieścić wszystko. Sezam w swoich projektach i działaniach często porusza tematykę ekologiczną, więc i my postawiliśmy na warsztaty w duchu eko. Postanowiliśmy pokazać jak twórczo można wykorzystać materiał z recyklingu, jakim są niepotrzebne, a zapewne obecne w nie jednej szafie, jeansy. Denim, nawet już znoszony, jeśli był dobrej jakości, to wciąż jest wytrzymałą tkaniną, która świetnie się sprawdzi jako materiał do wykonania wygodnej torby.

Warsztaty, które miałam przyjemność prowadzić, były przeznaczone dla osób dorosłych lub par osoby dorosłej i dziecka  - spotkała się bardzo aktywna kobieca grupa, a najmłodsza uczestniczka, z głową pełną pomysłów, miała 8 lat.

Uczestniczki otrzymały podstawowe wymiary i instrukcje szycia krok po kroku, ale to one samodzielnie decydowały o indywidualnym wyglądzie torby - wybierały materiały, techniki ich łączenia i dekoracji. Nie brakowało wyobraźni, a każda własnoręcznie uszyta torba, z którą Panie dumnie wychodziły z warsztatów była inna. Niektóre bardzie ozdobne, udekorowane falbankami, inne były ciekawym połączeniem różnych kolorów jeansów, miały użyteczne kieszonki w środku lub na zewnątrz, pojawił się też nowatorski sposób na wykonanie plecionego paska do torby z resztek denimu.

         Nasze warsztatowiczki miały okazję ułatwić sobie krojenie elementów torby przy użyciu noży krążkowych, mat i ergonomicznych nożyczek z linii Texi Titanium oraz pracy na różnych maszynach do szycia – przygotowaliśmy zarówno modele maszyn mechanicznych marki Texi i Janome, jak i sterowane komputerowo, nowoczesne maszyny domowe Texi Ballerina i Black&White. Podczas szycia znalazł się więc i czas na rozmowy o technicznych aspektach szycia i funkcjach maszyn.
Po raz kolejny podczas prowadzonych przez mnie warsztatów, miałam okazję przekonać się, że uczestnikom nie brakuje pomysłów, a praca w grupie pozwala na ich wymianę i wzajemne inspirowanie się do twórczych poszukiwań :D

Już nie możemy się doczekać kiedy znowu będziemy mieć okazje na kolejne szyciowe spotkanie z Wami!

MartynaUdostępnij wpis:

Zostaw komentarz